vlag en wapen republiek Suriname

MINISTERIE VAN
NATUURLIJKE HULPBRONNEN


Valerie Refos-Lalji

Onder Directeur

 Opleidingen:

Instituut voor de Opleiding van Leraren

Pedagogische Getuigschrift

Afgerond

 

FHR Institute for Social Studies

Master of Public Administration in Governance (MPA)

Afgerond

 

Anton de Kom Universiteit van Suriname

Maatschappij Wetenschappen, Public Administration (drs.)

Afgerond

 

 

Werkervaring

 

Augustus 2013 - heden

  • Werkzaam op het ministerie van Buitenlandse Zaken, UNASUR Desk. Op deze Desk heb ik mij onder andere ingezet voor met name, de logistieke kant van de activiteiten.

 

1 September 2011 – Augustus 2013

  • Werkzaam op het Ministerie van Openbare Werken. Per 1 juli 2012 – Augustus 2013 werkzaam in de functie van Onderdirecteur Dienstverlening. Als onderdirecteur heb ik leiding gegeven aan 2 afdelingen met 150 personeelsleden.

 

01 November 2006 -  Augustus 2011

  • Werkzaam op het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij afdeling Agrarische Planning en Ontwikkeling.

Op het Ministerie ben ik lid geweest van het Core Team, welke verantwoordelijk was voor het monitoren en coördineren van alle projecten die werden uitgevoerd binnen het Agrarisch Sector Plan (ASP). In mijn functie als projectcoördinator had ik dagelijks contact gehad met de projectverantwoordelijken en de uitvoerders in het veld.

Sedert mei 2010 was ik ondergebracht op het Onderdirectoraat Planning en Ontwikkeling

 

  • Lid geweest van de Commissie Implementatie NATIN Nickerie. Deze commissie heeft ervoor zorggedragen dat er op 1 oktober 2009 van start is gegaan met het NATIN in Nickerie.

 

Mei 2007 – Juli 2011

  • Secretaris van de Steering Committee. De Steering Committee moest de werkzaamheden van de Census Unit monitoren en goedkeuren. De Census Unit was belast met het organiseren en uitvoeren van de 5de Landbouwtelling 2008 en moet nog het Surinaams Agrarisch Informatie Susteem (SAIS) op te zetten.

 

01 September 2004 – 31 oktober 2006

  • Werkzaam als junior desk officer op het Ministerie van Buitenlandse zakenafdeling Amerika’s met o.a. als  taken het onderhouden van de bilaterale en multilaterale relaties tussen Suriname en andere landen, evenals opstellen van memo’s en nota’s, het inhoudelijk en logistiek organiseren van vergaderingen in en buiten Suriname en het bijwonen van deze vergaderingen.

 


20 oktober 2005 – 17 februari 2006

  • Stage gelopen op het CARICOM Secretariaat (Guyana) en de CARICOM Single Market and Economy Unit (Barbados).

Januari – November 2006

  • Lid van de Commissie “Vrij Verkeer van Personen”, namens het Ministerie van Buitenlandse Zaken, gefaciliteerd door het Ministerie van Arbeid, Technologische ontwikkeling en Milieu.

 

De stichting ter bevordering van de motorsport in Suriname (MOTOSUR)

 

Secretaris van het operationeel bestuur          

 

 

Talenkennis

 

  • Nederlands                              Mondeling/ Schriftelijk
  • Engels                                     Mondeling/ Schriftelijk
  • Sranan Tongo                          Mondeling

 

Computerkennis

 

  • Microsoft Office: Word, PowerPoint, Excel

 

Extra curriculum

 

  • Lid Kiescommissie voor de verkiezingen                   Maart 2013 - heden

 van het Jeugdparlement

 

  • Plaatsvervangend lid van de Kiescommissie              April 2010

voor de verkiezingen van het Jeugdparlement

 

  • Lid Organisatie Commissie ter voorbereiding            Januari 2007 – Februari 2008

van de Nationale Jeugdparlements

verkiezingen 2007

 

  • JCI Paramaribo VP Individual Development             Januari 2007 – December

2007

 

  • JCI Paramaribo VP Business / Internationalism         Januari 2005 – December

2005

 

  • Regiocoördinator en voorlichter Jeugdparlements     Juni – Augustus 2004

      verkiezingen 2004