vlag en wapen republiek Suriname

MINISTERIE VAN
JUSTITIE EN POLITIE


Mr. Shivanand Ramlall

Onder Directeur  |  Onderdirecteur Forensische Zorg

Curriculum Vitae:  

 

Naam                  : Ramlall

Voornaam          : Shivanand 

Geboortedatum : 27 augustus 1977 

Werkgever           : Ministerie van Justitie en Politie

Huidige Functie  : Onderdirecteur Forensische Zorg

Vorige werkgever : Korps Politie Suriname (KPS)

Rang : Onderinspecteur van politie

Functies bekleed  : Hoofd Ondersteuningsteam van het KPS 

Coördinator (Subject)Beveiliging leden Rechterlijke Macht

Stafmedewerker Hoofdstedelijke Dienst KPS

Indiensttreding    : 15 mei 2000 (Korps Politie Suriname)

Onderscheidingen

in dienstverband :   Eervolle vermelding en geldelijke beloning bij dagorder 

(KPS no. 01/2007) 

Oorkonde Bijzondere dienstprestaties dienstjaar 2006

 

Opleidingen Datum

GLO Augustus 1989

MULO – B Augustus 1993

VWO Augustus 1996

Anton de Kom Universiteit van Suriname, Faculteit der Maatschappij Wetenschappen (ADEKUS) Studierichting Rechten: Propedeuse Fase Augustus 1999

Elementaire Politie Opleiding (EPO) Oktober 2001

ADEKUS Rechten: Doctoraal III Fase Augustus 2004

Recherche Opleiding Suriname (door Politie Academie Nederland) November 2005

Opleiding Hulpofficier van Justitie (door Politieacademie Nederland) Februari 2006

Afgestudeerd aan ADEKUS (Meester in de Rechten) Januari 2009

 

Cursussen/Trainingen Periode Instituut

Project Management Maart 2004 Proplan Consultancy

Cursus Hulpofficier van Justitie: “Verhouding Politieambtenaar en Raadslieden van Verdachten” Oktober 2005 Stichting Juridische Samenwerking Nederland – Suriname

Training in “Tactics and Intervention Techniques” December 2005 Groupe des Peletons Mobiles (French Gendarmerie)

Leadership Training Mei 2007 MOC Consultancy

Law Enforcement Management Development Program Oktober – November 2007 International Law Enforcement Academy, San Salvador, El Salvador 

Caribbean Defense and Security Course Mei 2008 Center for Hemispheric Defense Studies – National Defense University, Washington DC, USA

Post Graduate Course: “Enchancing Security in the Hemisphere: Building Security and Strenghtening Cooperation – A multi- dimensional approach on Security” April – Mei 2010 Institute of International Relations (IIR)

Advanced Management Course Mei – Juni 2010 International Law Enforcement Academy, Roswell, New Mexico, USA

 

AMBTELIJKE LOOPBAAN

Werkervaring Periode 

Elementaire Politie Opleiding (Politie Opleidingscentrum Suriname) Mei 2000 - Augustus 2001

Algemene Surveillance Dienst (KPS) (ook tijdelijke detacheringen te Apoera en Meriam Kondre, Gewest Sipaliwini) Augustus 2001 – Februari 2003

Aangifte – en Ongevallendienst Bureau Nieuwe Haven (KPS) Februari 2003 – September 2003

Stafmedewerker Hoofdstedelijke Dienst KPS September 2003 -November 2007

Lid Ondersteuningsteam KPS December 2003 - April 2005

Schrijver Projectdossier “Beveiliging Rechterlijke Ambtenaren” Juli 2004

Secretaris “Veiligheidsproject Effectieve Misdaadbestrijding”(VEM) Maart 2004 – December 2005

Plaatsvervangend Hoofd Ondersteuningsteam KPS 

April 2005 – April 2006 

Coördinator (subject) Beveiliging van de Rechterlijke Macht April 2005 – November 2007

Sub coördinator Instelling Ressort Centrum (Ongevallen-; Aangifte -; Onderzoek -; en Surveillance dienst) 2005

Opstellen/implementeren verschillende veiligheidsplannen KPS, w.o.: 

- Inauguratie President en Vice-president van de Republiek Suriname (Centrumkerk, Paramaribo);

- Publiekelijke Verontschuldiging Staat Suriname aan de Moiwana Gemeenschap (Moengo en Moengo Tapu, Marowijne),

- andere veiligheidsplannen met een nationaal karakter. 2005 – 2010

Hoofd Ondersteuningsteam KPS April 2006 – November 2007

Secretaris commissie “Caricom Security Cricket World Cup 2007” 2006 – 2007 

Lid commissie “Veiligheid Rechterlijke Macht en Infrastructurele voorzieningen Krijgsraad” 2006 – 2007 

Secretaris commissie “Realisatie organisatie Zware criminaliteit en Terreurbestrijding” 2006 – 2007

Secretaris commissie “Regulering Beveiligingsbranche Suriname” 2007 – 2008

Onderdirecteur van Justitie, belast met de algehele leiding van de Hoofdafdeling Delinquentenzorg November 2007 – November 2010

 

Cursusleider Opleidingen Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) Idem

Schrijver projectdossier “Capaciteitsversterking Ondersteuningsgroepen KPA” 2008

Projectmanager “Capaciteitsversterking Ondersteuningsgroepen KPA” 2008 – 2010

Voorzitter commissie “Externe activiteiten jeugdige delinquenten” 2008 – 2009

Voorzitter Beoordelingscommissie Interne Opleidingen KPA November 2007 – December 2010

Lid commissie “Nationale Veiligheid Verkiezingen 2010” Januari – Augustus 2010

Onderdirecteur van Justitie (Hoofdafdeling Delinquentenzorg) Maart 2016 tot heden